Топло-продажба на производи

Ние вредноста на квалитет на производи и иновации

 • Imidocarb дипропионат

  Imidocarb дипропионат

  CAS No. 55750-06-6 Other Names N,N’-bis(3-(4,5-dihydro-1H-imidazol-2-yl)-phenyl) MF C19H20N6O2(C3H6O2) EINECS No. 259-791-8 Place of Origin Shaanxi, China (Mainland) Type Anesthetic Agents Grade Standard Medicine Grade Usage Animal Pharmaceuticals Brand Name Lyphar Model Number LY-Imidocarb Dipropionate Purity 99%min Product Name Imidocarb Dipropionate Specification 98% Appearance White Crystalline Powder Certificate ISO/Halal/Kosher Sample Available T...

 • флуниксинот меглумин

  флуниксинот меглумин

  Function Antipyretic Analgesics Dosage Form Injection Animal Type Cattle, Fowl, Horse, Other Special Breeding Animals, Pets, Pig, Sheep Place of Origin Sichuan, China (Mainland) Brand Name Chengkang Model Number 10ml/vial Appearance Colorless to slight yellow transparent liquid Composition Flunixin meglumine Specification 10ml Original Sichuan, China Sample Available MOQ 1 Carton Certificate GMP OEM Accept Product Description Flunixin Meglumine Injection Main C...

 • Tilmicosin

  Tilmicosin

  Function Antibacterial Drugs Dosage Form Powder Animal Type Aquatic Animals, Cattle, Fowl, Horse, Other Special Breeding Animals, Pets, Pig, Sheep Place of Origin Shandong, China (Mainland) Brand Name HHD Model Number HHD001 CAS MO. 108050-54-0 Molecular Formula C46H80N2O13 Molecular Weight 869.133 InChI InChI=1/C46H80N2O13 Density 1.18g/cm3 Boiling point 926.6°C at 760 mmHg Refractive index 1.545 Flash point 514.2°C Vapour Pressur 0mmHg at 25°C Application A ...

 • Tilmicosin фосфат

  Tilmicosin фосфат

  Примена Tilmicosin фосфат е макролиден антибиотик дрога, тоа е надградба производ на tylosin фосфат и специјално се користат за ветеринарна медицина. Тоа е harmfulless, остаток бесплатно, со силна effection и безбедност. Тоа лечи главно за респираторна болест предизвикана од Mycoplasma, животински инфективни плеуропнеумонија предизвикано од Actinobacillus и Pasteurella multocida и градите инфекција на lactational животни. ефект на дрога е од 4 до 8 пати од tylosin фосфат. Во исто време, тоа ж ...

 • глобалниот пазар

  Производи во целиот свет, тајландски-земја, Германија, Brzail и така натаму.

 • развој на производот

  R & D и сертификат за-Regis tration - Tilmicosin фосфат.

 • безбедноста на животната средина

  стандардизација на безбедноста е повисока од националните стандарди.

 • квалитет на иновации

  Со независни технологија за истражување и developpment центар.

Шандонг Jiulong Hisince фармацевтска копродукции, Ltd.

Да го земеме нашиот развој на повисоко ниво

НАШИ ПАРТНЕРИ

Ние ќе се подобри и зајакне партнерството што го имаме.